Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.

Vy bydlíte v domě nebo bytě. Vaše nádobí bydlí v kuchyňské skříňce. Vaše kyblíky a mop mají svůj domov v komoře. Všechno má svoje místo, svou adresu a nejinak to platí pro vaše oblečení. Nikdo nechce chodit do práce v pomačkaném oblečení, které vypadá, jako když ho zachráníte z tlamy nějakého přežvýkavce. Tak to totiž dopadne v případě, že ze svého oblečení uděláte bezdomovce.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi je řešením tohoto zapeklitého problému, neboť ta poslouží jako startovací byty pro vaše košile, kalhoty, šaty, sukně, trička, saka, apod. Šatní skříň je základním kouskem nábytku, bez kterého se nelze dlouhodobě obejít. Zpočátku možná budou vaše komínky stát v pozoru jako vojáci, ale po pár hodinách v příznivém případě po pár dnech, se budou kácet jako Máchalovo dříví.

Nebuďte rebel a pořiďte si do své ložnice nebo chodby velkou šatní skříň s posuvnými dveřmi, která je velmi elegantní na pohled a nezabere zase tolik místa. Dopřejte svému oblečení a zároveň svému vzezření luxus vyžehleného zevnějšku.

Šatní skříně obecně platí za základní kousek nábytku, bez kterého to v domácnosti jenom těžko půjde. Evoluce sice způsobila, že se nazí stydíme a nosíme oblečení, ale už nedořešila následky v podobě uskladnění takové spousty věcí. Jako vědecký fakt i vtipné konstatování bývá zmiňováno, že především ženy mají velké množství oděvů, ale pravdou je, že ani muži se nevyhnou poměrně naditému komínku oblečení, pokud mají každodenně fungovat.

A protože žít s oblečením poskládaným do komínků na zemi není žádná legrace, je mnohem jednodušší je uklidit do prostorné šatní skříně, na kterou ale bohužel ne všechny domácnosti mají dostatek prostoru. Šetrnější k vašemu místu jsou proto šatní skříně s posuvnými dveřmi, které nepotřebují tolik místa pro otevírání. Šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou naprosto geniálním řešením do ložnice, chodby nebo komory, obzvlášť pokud pro oblečení jeho vlastní pokoj. V takto prostorné šatní skříni se určitě budou cítit jako v pokojíčku a odmění se vám za to nesežvýkaným sakem.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi jako výhra na všech frontách

Šatní skříň, do které se vejde všechno vaše oblečení, by měla obsahovat jak poličky, tak tyč na zavěšení. Z hlediska rozměrů hlídejte šířku kvůli poličkám a hloubku kvůli ramínkům. Určitě si pohlídejte prostornost poliček, které mohou disponovat natolik nesourodým rozměrem, že se vám vedle sebe dva komínky oblečení nevejdou, ale jeden bude mít místa jako král. To je plýtvání místem, které jste tak pracně ušetřili tím, že jste si pořídili šatní skříň s posuvnými dveřmi. Ta eliminuje problém s otevíráním, na které někdy v ložnici nezbývá místa, obzvlášť pokud se nechcete omezovat na kvalitě spánku menší postelí. Kromě toho šatní skříně s posuvnými dveřmi jsou mnohem elegantnější, než ty na klasické otevírání, takže v podstatě zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Výhody skříně s posuvnými dveřmi

Primární myšlenkou, která vede k tomu, že si pořídíte šatní skříň s posuvnými dveřmi, je většinou ta, že nemáte kam dát své oblečení. Aby vaše oděvy druhý den po vyžehlení k něčemu vypadaly, šatní skříň je odpovědí. Jenomže v tomto případě je vhodným řešením každá šatní skříň a přímo ta s posuvnými dveřmi. Ta totiž kromě tohoto základního úkolu, kterého se dokáže zhostit stejně spolehlivě jako ostatní skříně, umí víc.

Nespornou výhodou, kterou posuvné dveře mají je, že nezabírají tolik místa. Když máte klasickou skříň na otevírání dopředu, potřebujete mít také vepředu před skříní místo. Jakmile jej nemáte, můžete to elegantně zamaskovat právě skříní s posuvnými dveřmi, která se vejde kamkoliv.

Dalším faktem je, že právě na tomto druhu skříně nádherně vynikne zrcadlo umístěné na přední straně. To bude samozřejmě sloužit na vaše prohlížení, ale přitom zároveň dokáže prosvětlit celý pokoj a vtisknout mu jakýsi vzdušnější vzhled. V pokoji bude více světla a bude vypadat opticky větší. A toho rozhodně nedosáhnete se zrcadlem schovaným ve skříni.

Nevýhody skříně s posuvnými dveřmi

Každá mince má ale svou druhou stranu. A stejně tak je tomu i v případě skříně s posuvnými dveřmi. Ta sice vypadá velmi elegantně, ale pro někoho může představovat problém její uspořádání. Drtivá většina skříní s posuvnými dveřmi má tyto dveře přes celé své tělo, což znamená, že po otevření můžete zjistit, že ve skříni jsou jenom police a tyč na zavěšování. Budou chybět šuplíky, které jsou perfektní především pro ukládání spodního prádla. Ovšem tento aspekt je na uvážení každého, neboť každému vyhovuje jiné ukládání oblečení.

Posuvné dveře nezaberou sice moc místa, ale jejich připevnění ve skříni je náchylnější na rozbití, než klasické panty. Kolejničky bývají plastové nebo z jemného kovu, který se snadno zlomí nebo pokroutí. A potom se dveře špatně zavírají, popřípadě, když dojde na vyštípnutí, nejdou zavřít vůbec. Se skříní je proto potřeba pracovat s citem, aby se podobným nehodám předešlo, když ne úplně, tak alespoň na co nejdelší dobu.

Materiál je na vašem uvážení

Velkou roli nejen na vzhledu skříně, ale také na její životnosti, má materiál, ze kterého je vyrobena. Uvažujeme zde samozřejmě o skříních s posuvnými dveřmi, které jsou ze dřeva, ovšem i ten se dělí na mnoho poddruhů. V základu lze ovšem říct, že je rozdíl v tom, jestli si pořizujete šatní skříň s posuvnými dveřmi z kvalitního masivu nebo nekvalitní dřevotřísky.

Vybírat lze s ohledem na finanční možnosti a také vzhled. Masiv je dražší, ale také toho mnohem víc vydrží. Dřevo je vybíráno z kvalitních kusů a prochází speciálními úpravami, aby se tak rychle nepoškodilo. Samotné dřevo je přitom vybíráno tak, aby v sobě nemělo suky nebo nebylo jinak poškozeno. To zaručeno jeho kvalitní vlastnosti. Jinak je tomu v případě dřevotřísky. Dřevotříska potažená folií je v poslední době téměř jediné, co pořídíte v obchodech s nábytkem. Takový nábytek je ovšem mnohem náchylnější na jakékoliv poškození, snadno může dojít k mechanickému poničení, vyštípnutí kolejničky nebo pantu.

Pokud to vaše peněženka dovoluje, určitě se zaměřte spíše na šatní skříně z masivu, které jsou odolné a mají pěkně vybíranou strukturu dřeva. Ovšem pokud máte rádi změnu, nebojte se ani šatní skříně s posuvnými dveřmi z dřevotřísky, kterou budete po nějakém čase moci vybírat znovu.

Velikost a typ skříně

Rozměry skříní jsou dané a neměnné, proto, než vyrazíte z domu na nákup skříně, si změřte, jak velká se vám do daného místa vejde. Nebojte se využít prostor na maximum, protože oblečení stále přibývá. Kromě toho budete mít jistotu, že tam bude mít dost místa a nebude se mačkat.

Z praktického hlediska by vás měla zajímat především hloubka celé skříně a šířka jednotlivých poliček. Zatímco hloubka udává, kolik se toho vejde za sebe, šířka potom to, kolik toho dáte vedle sebe.

Z důvodu nepřehlednosti je určitě lepší, když se vám toho víc do skříně vejde vedle sebe, než aby vaše oblečení stálo za sebou v komíncích v zástupu. Potom nebudete mít takový přehled, co ve skříni máte, nehledě na to, že když budete chtít něco vzít ze zadního komínku, tak přední musíte vyndat také nebo si ho rozházíte a oblečení bude pomačkané stejně, jako kdybyste ho skladovali v krabici. Problém ale může vyvstat i v případě šířky poliček.

Pokud chcete mít opravdu jistotu, že se vám oblečení vejde vedle sebe v komíncích, nanečisto si je změřte a s těmito rozměry poté jděte teprve vybírat šatní skříň. Jde o to, že každý skládá oblečení jiným způsobem a je tedy jinak rozměrné, co se týče šířky, a proto mějte jistotu, že po tom vašem způsobu to půjde k vaší spokojenosti.