Šatní skříně se zrcadlem

Bohužel jsme pro vás nenašli žádné produkty.

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je na světě nejkrásnější?“ Tento pohádkový dotaz zná každý, přičemž alespoň většina z nás si jej v realistické podobě říká každý den před zrcadlem, než odchází do práce. „Zrcadlo, zrcadlo, mohu takto ven mezi lidi?“ To je to otázka, která patří do reálného světa, to je to, co nás zajímá a to hned z několika různých ohledů – nejde jenom o učesané vlasy nebo make-up, ale také zvolené oblečení.

Klasické zrcadlo v koupelně po ránu bohužel nemůže příliš sloužit, jednak se v něm totiž nevidíte celí, jednak v početnější domácnosti je příliš vytížené. Obojí výše zmíněné lze ale přitom snadno vyřešit pořízením dalšího zrcadla a jeho strategickým umístěním na dveře šatní skříně.

Šatní skříň se zrcadlem velmi dobře poslouží jako váš módní guru ve chvíli, kdy se potřebujete vidět v celé své kráse, jednak má ale i další praktické funkce. Šatní skříň a zrcadlo jsou zkrátka nerozluční přátelé, kteří dohromady tvoří opravdu harmonický pár, který vám v mnoha ohledech dobře poslouží.

Dovnitř nebo ven?

Pokud jste se rozhodli pořídit si do ložnice nebo například do chodby šatní skříň se zrcadlem, potom byste si měli položit základní otázku – a to jestli zrcadlu dáte prostor na povrchu skříně nebo jej schováte dovnitř jako tajemství. Obě varianty mají svoje pro a proti a záleží jenom na vás, které u vás převáží.

Šatní skříň se zrcadlem zvenčí je lepší pořizovat už rovnou v takové podobě a nepořizovat sklo dodatečně, protože by se vám tato možnost mohla poměrně dost vymstít. Sklo by nemuselo držet a přidělání za pomocí lištiček vypadá dobře jenom na vnitřní straně dveří skříně. Takže zatímco se zrcadlem na povrchu skříně musíte počítat dopředu, dovnitř skříně si můžete zrcadlo pořídit kdykoliv.

Dalším aspektem je velikost zrcadla, neboť menší zrcadlo bude lépe vypadat vevnitř, než na povrchu skříně. Tam vynikne spíše velké zrcadlo, ve kterém se uvidíte celí. Jistou roli hraje zrcadlo i při atmosféře v daném pokoji, který se v něm odráží. Na tento aspekt nezapomínejte. Umístění zrcadla na šatní skříni hraje roli také vzhledem k prostornosti místnosti, do které skříň chcete dát. Jde o to, že šatní skříň se zrcadlem uvnitř musí mít otevírací dvířka, na které ale není všude místo.

Pokud se do vaší ložnice vejde jenom skříň s posuvnými dveřmi, popřípadě se vám tato alternativa zdá elegantnější, potom musíte uvažovat o umístění skla na přední část skříně.

Když zrcadlo umí, tak umí

Zrcadlo v šatní skříni je praktickou záležitostí. Potřebujete si vybrat svršek ke košili nebo tričku? Vyzkoušíte si zvolený model přímo u skříně a můžete ho rovnou obměňovat podle chuti. Nemáte si kde učesat vlasy, protože drahá polovička je v koupelně? Ani to není problém. Hledáte místo, kde byste si mohli nacvičit svůj projev? Potom ložnice představuje lepší zázemí, než koupelna s ozvěnou. Další zrcadlo v domácnosti se zkrátka a dobře nikdy neztratí a to nejen pro své vlastnosti. Samozřejmě, že v zrcadle se můžete prohlížet a fakt, že tak můžete učinit přímo s oblečením na dosah ruky, zvyšuje praktičnost tohoto návrhu. Je to jako zkoušet si oblečení v kabince.

Jenomže šatní skříň se zrcadlem toho umí mnohem více. Pokud budete mít zrcadlo umístěné z vnější strany skříně, potom jím provzdušníte pokoj. Zrcadlo odráží světlo a dává pokoji jakoby „vzdušnější“ a světlejší ráz. To je výhoda například pro menší ložnice nebo neosvětlené chodby. Druhou stranou mince potom je, že vidět se hned při probuzení v zrcadle nemusí vaše ráno zrovna prozářit. Další výhodou zrcadla ve skříni je, že se hodí naprosto k jakémukoliv typu nebo barvě skříně. Zrcadlo vypadá dobře naprosto na jakékoliv skříni.